جلوگیری از نوشتن داده ها و اطلاعت ( رایت و کپی) بر روی رسانه های قابل حمل در ویندوز

منظور از رسانه های قابل حمل ، رسانه هایی مانند CD/DVD و Flash Drive/External Hard هاست و که در محیط های سازمانی و دارای اطلاعات شخصی بسیار خطر آفرین هستند زیرا که کارمندان می توانند به راحتی اطلاعات را روی آنها کپی/رایت کنند(منظور از نوشتن کپی یا رایت کردن است) . پس باید راه کاری داسته باشیم تا کارمندان نتوانند اطلاعات شرکت را روی این رسانه ها کپی یا رایت کنند.

اولین راه کار آگاهی دادن به کارمندان است که نباید از Flash Memory ها استفاده کنند. اما این راهکار مناسب نیست چون گوش شنوایی وجود ندارد. در مورد CD/DVD Writer ها این است که اطلن به سیستم کاربران وصل نشوند.

برای جلوگیری از کپی اطلاعات و داده ها در USB Device ها در پنجره Run دستور gpedit.msc را برای باز شدن Local Group Security اجرا کنید. سپس مسیر زیر را برای باز کردن Removable Disks: Deny write access دنبال کنید.

Computer Configuration-> Administrative Templates->System-> Removable Storage Access

روی Removable Disks: Deny write access دوبار کلیک کنید و سپس گزینه Enabled را انتخاب کنید.برای عدم رایت اطلاعات روی CD/DVD ها روی CD and DVD: Deny write access دو بار کلیک کنید و سپس Enabled را انتخاب کنید.نکته ای که در باره رایت کردن روی CD/DVD وجود دارد این است که این سیاست تنها در مورد برنامه های درونی و پیش فرض ویندوز 7 صدق می کند و در مورد برنامه های جانبی که روی ویندوز نصب می کنید کاربردی ندارد.پس باید از عدم نصب برنامه های جانبی رایت مطمئن شوید و با تنظیم Group Policy نگذارید که کارمندان برنامه ای نصب کنند و هرچه لازم است شما بعنوان مدیر یا مسئول نصب برنامه باید نصب کنید.