چگونه در ویندوز نام کاربری آخرین فرد وارد شده را پنهان کنیم

در ویندوز های   و ویندوز سرور یکی از ویژگی ها برای راحتی کاربران این است که از دوباره وارد کردن نام کاربری به این صورت که نام کاربری آخرین فرد وارد شده نمایش داده خواهد شد استفاده می شود. کاربری به سیستم Login می کند و کار هایش را انجام خواهد داد و بعد مدتی Logout می کند. در نوبت بعدی که سیستم بوت می شود و صفحه خوش آمد گویی را رد می کنید نام کاربری آخرین فردی که پیشتر Login کرده بود را می بینید و تنها کافیست گذرواژه را وارد کنید.

ویندوز توسط امکانات Registry و Group Policy امکان پنهان(Hidden) کردن نام کاربری آخرین فرد وارد شده به سیستم را مهیا کرده است.در نسخه های Professional, Enterprise, and Ultimate editions ویندوز 7 از روش Group Policy استفاده کنید و در نسخه های Starter, Home, or Home Premium edition از روش Registry استفاده کنید.

روش استفاده از Group Policy  :

1 – کلید های Win+R را با هم کلیک کنید تا پنجره Run باز شود و در ان عبارت secpol.msc را وارد کرده و Enter را بزنید تا پنجره Local Security Policy باز شود.

2 – در پنل سمت چپ روی Local Policies > Security Options کلیک کنید.

3  – در پنل سمت راست روی Interactive Logon: Do Not Display Last User Name  دوبار کلیکنید یا اینک روی آن راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید.

4- گزینه Enabled را انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید. سپس Logoff کنید و نتیجه را مشاهده کنید.

برای بازگرداندن به حالت قبلی بجای Enabled از Disabled استفاده کنید.

روش استفاده از Registry :

1 – کلید های Win+R را باهم کلیک کنید و در پنجره Run عبارت regedit را وارد کرده و Enter را بزنید تا پنجره Registry Editor باز شود.

2 – مسیر HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System را دنبال کنید.

3 – روی DontDisplayLastUserName دوبار کلیک کنید و مقدار آنرا به عدد 1 تغییر دهید.اگر چنین متغیری وجود ندارد کلیک راست کنید و یک متغیر با همین نام و از نوع DWORD بسازید و مقدارش را 1 بدهید.سپس Logoff کنید و نتیجه را مشاهده کنید.

برای باز گرداندن به حالت قبل بجای عدد 1 از عدد 0 استفاده کنید.